جاذبه های گردشگری

باغات انگور و مزارع

از نقاط دیدنی و چشم نواز روستای حصارقاجار باغات انگور و مزارع این روستا در فصول مختلف می باشد، و نظر هر گردشگری که نیز از روستا دیدن کرده باشد، بر این نظر همراه است. از اوایل بهار تا به آخر پاییز که طبیعت بسیار جذاب و سرسبز را در روستای حصار قاجار شاهد هستیم، می توان با چند روز اقامت در این طبیعت مفرح خستگی و شلوغی زندگی شهری را از ذهن و جان زدود. از دیگر مزایای اقامت در این روستا نزدیکی ۱۰ کیلومتری به مرکز شهر ابهر و وجود امکانات رفاهی نظیر آب،برق،گاز و تلفن را نام برد.  امید است که با وعده مسولان جهت راه اندازی اینترنت پر سرعت در آینده نزدیک به امکانات بیشتر این روستا افزوده و باعث رفاه گردشگران داخلی و خارجی باشیم. اما از تنوع محصولات زراعی و میوه های با کیفیت نمی توان گذشت که در حصارقاجار تولید می گردد. انگور در انواع مختلف و میو ه هایی نظیر گردو، سیب، و زرد آلو در تابستان و وجود زالزالک و سنجد در پاییز دیگر میوه های این روستای دوست داشتنی هستند.

طبیعت بهاری

طبیعت بهاری حصار قاجار

طبیعت پائیزی

طبیعت پاییزی

سد خاکی توده بین

جهت دیدن سد خاکی توده بین باید فاصله ای حدودا ۵ کیلومتر را از روستای حصارقاجار از بین باغات سرسبز انگور پیمود ،تا به روستای توده بین رسید این مسیر آسفالت بوده و دشواریی برای گردشگران ندارد.سد خاکی توده بین بر مسیر سرچشمه آبی که از دل کوه جوشیده است، بنا نهاده شده در خبرگزاری ایسنا مدیر کل جهاد کشاورزی استان تاریخ کلنگ زنی را به سال ۸۵ یاد می کند و در سال ۸۷ از اعتبارات اختصاص داده شده این سد احداث گردیده است. حجم کلی ذخیره آب در سد ۲/۲ میلیون متر مکعب است. هدف از ایجاد این سد آب رسانی به مزارع توده بین و روستاهای همجوار ذکر شده است.

جاذبه توریستی این سد که در زمانی به پرورش ماهی اختصاص یافته بود، با بی توجهی و عدم حمایت مسولین مواجه شده است. در کشورهای توریستی از سد ها علاوه بر آبرسانی برای صنعت توریسم نیز بهره می برند. از جمله رستوران های آبی و پرورش ماهی در قفس از جمله راهکارهای جذب گردشگر می باشد امید است، که با توجه به امکانات بخش خصوصی و حمایت از سرمایه گذاری در این بخش شاهد شکوفایی هرچه بیشتر سد خاکی توده بین در صنعت توریسم باشیم.

سد خاکی توده بین

سد3

امامزاد عبدالخیر قروه

به فاصله ۲ کیلومتری روستای حصارقاجار امامزاده ای مدفون می باشد، که از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) بوده و از ایشان به عنوان نوه پنجم آن امام شریف یاد شده است، و به امامزاده عبد الخیر معروف است. و دارای ضریحی به قدمت ۹۵۷ هجری قمری است.

این امامزاده شریف در میراث فرهنگی به نام روستای قروه ثبت گردیده است. و همه ساله در ایام خاص نظیر ماه محرم و ماه رمضان مورد زیارت مردم روستاهای همجوار می باشد.

امامزاده عبدالخیر

امامزاده عبدالخیر


آخرین اخبار